Facebook Pixel
Cnc Lazer Kesim
 3000X6000mm ebatlarında 6kw lazer kesim makinamız ile 0.2mm - 20mm kalınlık aralığında kesim gerçekleştirilmektedir.
 3000X6000mm ebatlarında 6kw lazer kesim makinamız ile 0.2mm - 20mm kalınlık aralığında kesim gerçekleştirilmektedir.
 3000X6000mm ebatlarında 6kw lazer kesim makinamız ile 0.2mm - 20mm kalınlık aralığında kesim gerçekleştirilmektedir.
 3000X6000mm ebatlarında 6kw lazer kesim makinamız ile 0.2mm - 20mm kalınlık aralığında kesim gerçekleştirilmektedir.
 3000X6000mm ebatlarında 6kw lazer kesim makinamız ile 0.2mm - 20mm kalınlık aralığında kesim gerçekleştirilmektedir.

Cnc Lazer Kesim

CNC, Computer Numeric Control kelimelerinin kısaltmasıdır. CNC lazer kesim ise CNC mantısı ile Karbondioksit, Helyum, Azot gibi özel gazlar kullanılarak 2 boyutlu kesme, delme ve kazıma gibi işlemlerin uygulanmasını ifade etmektedir. CNC lazer kesimin en çok dikkat çeken noktası istenilen şeklinde kesiminin bilgisayarda hazırlanarak pürüzsüz bir şekilde kesme işleminin gerçekleştirilmesidir. Bu işlemi uygulayan cihazlar CNC lazer kesim makinesi olarak ifade edilmektedir. CNC lazer kesim makineleri, lazer ışınları ile istenilen parçanın kesimini gerçekleştirdiği için herhangi bir şekilde pürüz meydana gelmeden işlem tamamlanabilmektedir. Sıfır deformasyon ile kesme işlemini gerçekleştirmesi CNC lazer kesim makinesinin en önemli özelliklerinden bir tanesidir. Bunun yanı sıra CNC lazer kesim esnasında plakalar ile herhangi bir şekilde temasa kurulmadığı için malzemelerde çarpılma ve ezilme gibi bir durumun oluşması da söz konusu değildir. Malzemelerde pürüzlenme, çapaklanma da meydana gelmez. Bu doğrultuda malzemeyi pürüzsüz hale getirmek için ekstra bir işlem yapılmasına gerek duyulmaz. 


Lazerler günümüzde kişiler tarafından farklı amaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır, bu kullanım alanlarından bir tanesi de plakaların kesilmesidir. Paslanmaz çelik, yumuşak çelik, alüminyum plaka gibi tüm plakalarda lazer kesim makineleri ile mükemmel bir şekilde kesilebilmektedir. Son derece küçük bir kenar genişliği ve küçük bir ısı ile kesme işlemini gerçekleştiren CNC lazer kesim, küçük plakaların ve karmaşık şekillerin de kolayca kesilmesini sağlamaktadır. 


CNC Lazer Kesim Makinesi Nasıl Çalışır?


Lazer ışını, tek bir dalga boyutunda ya da çok yüksek yoğunluklu bir ışık sütunu olarak ifade edilebilmektedir. Sıradan bir CO2 lazerinde söz konusu dalga boyutu ışık spektrumunun kızıl kırmızı kısmında yer almaktadır. Bu nedenle insan gözü ile görülebilmesi mümkün değildir. Işın kısmını oluşturan lazer ile makinenin ışın yolu doğrultusunda ilerlemesi ile ışının çapı 1/4 inçi bulabilmektedir. Işın plaka üzerinde odaklanmadan önce ışın bükücüler ya da çeşitli aynalar tarafından farklı yönlere ulaştırılabilmektedir. Odaklanmış olan bir lazer ışın, tablayı kesmek için tablaya çarpmadan önce bölmenin deliğin geçmektedir. Söz konusu bölge deliği azot ya da oksijen gibi sıkıştırılmış bir gazdan oluşur. 


Lazer ışının odaklanma görev eğilimli bir ayna ya da mercek ile gerçekleştirilmektedir. Bir CNC lazer kesme makinesinde lazer kesim başlığının kesilmesi arzu edilen plaka üzerine hareket etmesi, plakanın kolayca kesilebilmesini sağlamaktadır. Ancak bu noktada mesafenin son derece iyi bir şekilde ayarlanması gerekmektedir. Mesafenin tam ayarlanamaması durumunda plakaya zarar gelebilmesi son derece mümkündür. Aynı zamanda kesme işleminden de herhangi bir şekilde verim alınabilmesi mümkün değildir. Bir lazer kesme makinesinin performansını etkileyen çeşitli unsurlar vardır. Söz konusu unsurların doğru bir şekilde uygulanması durumunda kusursuz, güvenilir ve kaliteli bir şekilde kesilen plakalara kavuşabilmek mümkündür. 


CNC Lazer Kesim Makinesi ile Neler Kesilebilir?


CNC lazer kesim makinesi birbirinden farklı özelliklerde ki parçaların kusursuz bir şekilde kesilmesini sağlayan bir makinedir. Kişiler farklı amaçlar doğrultusunda lazer kesme cihazı ile çeşitli malzemelerin kesimini sağlayabilir. CNC lazer kesim makineleri ile aşağıdaki tüm malzemeleri rahatlıkla kesebilmek mümkündür. 

  • St-37
  • St-52 / St-60
  • Hardox / Durostat
  • Strenx
  • Domex
  • Weldox
  • Krom
  • Aleminyum

Firmamız yukarıda bahsedilen tüm malzemeleri 1500 x 3000 mm ebatlarına sahip olan 6kw lazer kesim makinemiz ile 0.2 mm’den 20 mm kalınlığa kadar kesin işlemini kolaylıkla gerçekleştiriyoruz. 

CNC Lazer Kesim Fiyatları


CNC lazer kesim, sanayi sektöründe en fazla kullanılan kesim yöntemlerinden bir tanesidir. Lazerin 20.yüzyılda icat edilmesinden sonra farklı alanlarda kullanılmaya başlanması ile birlikte sanayi sektörüne de çeşitli faydalar sağlamıştır. CNC lazer kesim fiyatları pek çok kişi tarafından son derece yüksek fiyatlar olarak düşünülmektedir. İşin mahiyetine ve teknolojisine göre bir fiyatlandırma söz konusudur. Bunun yanı sıra her firma kendine özel bir fiyat politikası uygulamaktadır. Sizin de CNC lazer kesim hizmetine ihtiyacınız varsa detaylı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Hızlı Teklif Alın

Yaptığımız her şeyden büyük gurur duyuyoruz, ürünler üzerindeki tecrübe, müşterilerimizin en kaliteli hizmeti almalarını sağlıyor.

Teşekkürler

İletişim talebiniz başarıyla alındı. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

{{ allerros.hCaptchaResponse[0] }}